תפיסתנו המקצועית

מאמר :

כמעט ולא עובר יום, בלי שמתפרסמת ידיעה חדשותית על שינוי בנתוני האבטלה ועלייה בצמיחה, אולם כשבוחנים את הנתונים מצטיירת תמונה שונה לגמרי. מחקרים ומאמרים רבים מדווחים לאחרונה על הקושי לא רק במציאת המשרה המתאימה, אלא גם בהשתלבות ושמירה על המשרה לאורך זמן. וכך קורה שמחד אתרי האינטרנט ולוחות הדרושים מלאים בהצעות עבודה, ומאידך השוק מוצף בעובדים ומנהלים מנוסים שצברו ידע והצלחות במשך שנים, אשר אינם מצליחים לממש את עצמם.

הקושי במציאת משרה מתאימה, גובר ככל שהמועמד בכיר ומנוסה יותר, עבד זמן רב במקום אחד, אינו מיומן בחיפוש עבודה ופעמים רבות, אינו מעוניין להיחשף. מכשול נוסף ומשמעותי לא פחות, נעוץ בדרך גיוס העובדים בחברות ובגופים המגייסים, אשר לא מפרסמים את כל המשרות הראויות, מעבירים תחילה את קורות החיים סינון ומיון טכני דרך תוכנות המזהות מילות מפתח מסוימות אשר פוסלות בין 95-99 אחוזים מהחומר ואינם חוזרים כלל לפונה עם תשובה שלילית או שאלות להשלמת מידע. כתוצאה מכך מי שנתקל במכשולים רבים במציאת עבודה הם דווקא מחפשי העבודה הבכירים והמנוסים שלעיתים לא מגיעים כלל להציג עצמם אצל מקבלי החלטות.

 מתוך מטרה לפתור את הקשיים, בהם נתקלים בכירים בבואם למצוא עבודה אשר תתאים לכישוריהם קיים שירות הסוכן האישי המציע ליווי אישי ומספק פתרון אישי ,מתואם ודיסקרטי למחפשי משרה חדשה.

תהליך הליווי של הסוכן האישי מיועד רק למנהלים בכירים מועסקים, או היודעים כי הם נימצאים לפני סיום העסקתם , אשר מעוניינים תוך כדי עבודתם לבחון תפקיד עתידי.

במסגרת הליווי זוכה הלקוח לתהליך אישי, המותאם לצרכיו, שמטרתו לסייע בהכרת יתרונותיו בשוק העבודה הנוכחי, להציג בפניו את האלטרנטיבות התעסוקתיות האפשריות, לסנן אותן ולחשוף אותו למספר מקבלי החלטות בהנהלות ודירקטורים של ארגונים מתאימים שלא בהכרח פרסמו משרות פנויות

 תהליך הליווי נמשך מספר חודשים וכולל סדרה של פגישות אישיות, ממוקדות שעיקרן: בירור והגדרת הייחודיות של המנהל הבכיר , בניית מסמך מיתוג של כישורים, בנית ” ארגז כלים ” לצורך התמודדות בתהליך חיפוש המשרה המתאימה, איסוף מידע על מעסיקים מתאימים בכלים שונים,הכרת המעסיק, הכנה לראיונות, משובים על פגישות ועוד.

הליווי של הסוכן  האישי  אינו מבטיח קבלה לעבודה אך הוא בהחלט  מספקללקוח ליווי אישי וצמוד, היכרות עם הערכים העצמאיים שיש לו, הכרהבתכנים המקצועיים הייחודיים לו, הכרת המעסיקים הפוטנציאלים ואפשרות לקבלת החלטות על סמך מידע.

הסוכן האישי אינו ‘מאמן אישי’ או ‘קאוצ’ר’ במובנים המוכרים כיום. מדובר בתהליך ממוקד, יעודי  ודיסקרטי למטרת חיפוש התפקיד העתידי ומוגבל הן בזמן והן למטרה ספציפית אחת. עומס העבודה היינו משותף והלקוח ביחד עם הסוכן האישי לוקחים על עצמםבמשותף מטלות חדשות  כדי להגיע למקבלי החלטות  ולמקומות הנכונים.